Cyklovýlet SPANILÁ JÍZDA

11.8.2014 Posted by aktualitář aktualitář

V sobotu 9.8.2014 se uskutečnila vyjížďka na kolech, která byla určena pro celou rodinu, tzn. bez omezení věku a pohlaví. Cíl byl jasný – získat body do kanadského bodování.

Trasa byla zvolena podél řeky Bečvy ze Vsetína k Balatonu u Karolinky a zpět. V depu na startu se nakonec sešlo 27 závodníků, takže po startovním hvizdu vyrazil vpřed docela slušný peleton. Počasí závodníkům přálo, protože pofukoval mírný protivítr, který nás příjemně ochlazoval. Chvílemi Slunce zastínil mrak, takže tlak, teplota, rosný bod nám hrály do karet – nebylo slyšet žádné fňukání nebo kňourání, že je horko, dusno, kdy už tam budeme a tak podobně.

Po hodince a něco všichni úspěšně dorazili k Balatonu, kde si každý dal něco dobrého na jídlo a pití a někteří využili místní vodní nádrž k pravidelné týdenní očistě.

Zhruba po hodince lelkování někteří účastníci prohlásili, že zde nejsou žádné pěkné baby, na které by se dalo čumět, takže je nejvyšší čas vyrazit zpět. Ostatně hrozilo, že by mohl být kompletně sežraný kotlíkový guláš, který vařili v bufetu u Vráblíků v půli cesty. Naštěstí se tato hrozivá vize nenaplnila. Naopak se vynikajícím hovězím gulášem naplnili téměř všichni účastníci.

Zhruba v 16.30 hodin byli všichni závodníci úspěšně v cíli ve Vsetíně. A kdo vlastně vyhrál? Vyhrál duch fair play, protože nebylo důležité zvítězit, ale zúčastnit se!

20140809_15315920140809_095232

Comments are closed.